Corona maatregelen vanaf 6 november 20216 november 2021

Beste leden,

Vanaf 6 november zijn er nieuwe maatregelen voor de amateursport en dan met name voor de binnensport van kracht. Dat heeft het demissionair kabinet afgelopen dinsdagavond aangekondigd. Voor basketball betekent het dat naast de kantine, ook de sporthal voor personen van 18 jaar en ouder alleen toegankelijk is met een Corona Toegangsbewijs (CTB). Via NOC*NSF is geprobeerd besluitvorming te beïnvloeden. Dat heeft geleid tot een aanpassing voor de buitensport, maar helaas niet voor de binnensport. Wij realiseren ons dat dit veel impact zal hebben op onze vereniging.

Tegelijkertijd begrijpen we ook dat met het toenemen van het aantal besmettingen weer maatregelen nodig zijn. Laten we met elkaar zorgen dat deze maatregelen effect hebben en dat we niet opnieuw in een lockdown zonder sport terecht komen.

Meer informatie over het Corona Toegangsbewijs en hoe je een CTB kunt aanvragen vind u hier.


Wat houd dit in voor Vlijmscherp SVH?


We moeten bij de ingang van de sporthal iemand neerzetten die de QR code scant van alle mensen die binnen komen voor de basketball.

De komende week zullen we trachten dit zo veel als mogelijk de controles te gaan combineren met ander gebruikers van de sporthal Die Heygrave (badminton, Korfbal, handbal, zwemclub, gemeente) zodat we samen kunnen optrekken en hierdoor de lasten per club kunnen verlichten.

We huren de zaal gemiddeld zo’n 30 uur per week. 24 uur doordeweeks voor trainingen en ongeveer 6 uur per weekend voor de wedstrijden. U zult begrijpen dat het voor ons als bestuur onmogelijk is om met de vele vrijwilligers die we in onze club hebben gedurende deze 30 uur een vrijwilliger bij de voordeur te plaatsen om de QR code te scannen.

We verzoeken u om onderstaande regels in acht te houden en hopen zo het beheer bij de voordeur enkel tot de wedstrijddagen te beperken.

 • Geen bezoek van ouders bij de (jeugd)trainingen, dit om belasting van een vrijwilliger aan de voordeur en tevens discussie met de gemeente te minimaliseren door de weeks
 • Scannen van Heren en Dames teams 18+ (zowel wedstrijd spelend en de recreantenteams) zal door de trainer, begeleider of bestuurder eenmalig worden verzorgd. Wij gaan er hierbij vanuit dat alle senioren leden zijn ingeënt. Voor competitie spelende leden is dat inmiddels gecheckt en bevestigd.
 • De draaideur zal dicht blijven, De rechter deur is vanaf heden bedoeld voor alle huurders van sportcentrum Die Heygrave en hierdoor dienen alle sporters en supporters binnen te komen. De linkse deur is alleen voor de gemeentelijke zaken.
 • Tijdens de wedstrijd dagen zal een vrijwilliger van Vlijmscherp SVH alle mensen die de hal in komen en 18+ zijn moeten checken op Corona Toegangsbewijs. Indien u als ouder, supporter of speler geen CTB kunt overleggen mag U dus de zaal niet binnentreden.
 • Voor spelers vanaf 13 jaar is een coronatoegangsbewijs met ID bewijs verplicht in de horeca.
 • Personen die een functie hebben bij een wedstrijd, zoals coaches, scheidsrechters en juryleden, zijn niet CTB-plichtig.
 • Rijouders die meereizen naar een wedstrijd, worden aangemerkt als publiek en dienen wél een CTB te laten zien.
 • Het is verstandig om een mondkapje mee te nemen, zeker bij uitwedstrijden voor het geval erom wordt gevraagd, en om discussies te voorkomen. In principe hoeft in Die Heygrave geen mondkapje te worden gedragen.

Zoals u zult begrijpen zijn we dringend op zoek naar vrijwilligers die de check aan de voordeur willen uitvoeren tijdens wedstrijd dagen. Mocht u als ouder of speler ons hiermee willen helpen verzoeken we u dit kenbaar te maken bij ons secretariaat via mail naar secretaris@vlijmscherpsvh.nl

We begrijpen daarnaast van de gemeente dat er mogelijkheden zijn om subsidie aan te vragen voor deze vrijwilligers. De exacte invulling van deze subsidie zal deze week kenbaar worden gemaakt. Indien we een vergoeding krijgen zullen we deze vergoeding een op een verstrekken aan de vrijwilligers. Zodra hierover meer duidelijkheid is zullen we dit communiceren.

Naast boven genoemde regels blijven de basisregels als vanzelfsprekend van kracht:

 • Blijf thuis bij klachten en laat je testen bij de GGD. Ook als je al gevaccineerd bent
 • Positief getest? Dan heb je dus corona. Blijf dan thuis. En blijf uit de buurt van anderen, ook als ze al gevaccineerd zijn
 • Houd 1,5 meter afstand van anderen buiten het veld
 • Geef geen handen
 • Was vaak je handen en doe dit goed
 • Hoest en nies in je elleboog

Meer informatie vind u op de website van de Rijksoverheid


Het bestuur


Terug naar nieuwsoverzicht

Basketball, de leukste sport die er is

Word lid van Vlijmscherp SVH! We hebben teams in alle leeftijdsklassen. Meedoen kan al vanaf 6 jaar. Probeer het gewoon. Doe twee keer kosteloos mee!

Word nu lid
Volg ons op
Sponsor onze club! Doe je aankopen via SponsorKliks! Meer informatie

Deze website gebruikt cookies. Deze cookies zijn anoniem en worden gebruikt voor statistische doeleinden. Meer informatie? Lees ons cookiebeleid.

Ik snap het